وقت آن رسیده “هنر” وارد زندگی مردم شود.

یک بانوی نقاش تبریزی اعتقاد دارد که در عصر حاضر وقت آن رسیده که هنر وارد خانه‌های مردم شده و بدین ترتیب آثار هنری مجال رشد و تعالی پیدا کنند.

به گزارش خبرآنلاین، مریم صلاحی که با دو اثر هنری در آرت-اکسپوی تبریز شرکت کرده بود گفت: هرچند فروش‌هایی داشته‌ایم اما هنوز در آغاز راه هستیم و وضعیت آن‌گونه که در شهرهای دیگر چون تهران فروش داریم نیست.

این بانوی نقاش در پاسخ به سوال که چرا مردم جامعه ما به آثار هنری بهای زیادی نمی‌دهند گفت: متاسفانه در برهه‌ای از تاریخ معاصر مشکلاتی پیش آمده که مردم را از هنر دور کرده و طبیعی است که در خانه‌ها آثار هنری نبینیم.

وی با بیان این‌که سبک زندگی نسل جدید عوض شده است گفت: جوانان امروز دوست دارن آثار هنری سنتی، کلاسیک یا مدرن در گوشه کنار منازلشان جای بگیرد.

صلاحی با اشاره به تاثیر برگزاری نمایشگاه‌های فروش آثار هنری در تبریز گفت: هنرمند باید اثر خلق کند، نمایشگاه برپا کند، خودش را به روز نگه دارد و سیر تکامل هنری اش تداوم یابد؛ در این صورت است که برپایی آرت-اکسپوها می‌تواند موفق باشد در غیر این‌صورت چیزی برای عرضه نخواهد داشت.

وی با اشاره به دو اثر ارائه شده‌اش در این نمایشگاه گفت: این دو تابلو مربوط به سالهای ۹۲ -۹۳ است چون سایز کارهایم در ابعاد بزرگ بود و امکان انتقالش از خارج به داخل ایران فراهم نشد، از کارهای قدیمی خود که در ترانزپوت راحت بود آوردم.

این هنرمند در مورد سبک آثار خود گفت: سبک نمی‌توان گفت ولی زبان اجرایش اکسپرسیو است چون در این زمان سبک وجود ندارد و نقاش‌ها محدود به یک سبک نیستند گرچه استثناهایی وجود دارد.

صلاحی در مورد شروع کار و سابقه‌اش اظهارداشت: ۲۰ سال قبل در هنرستان میرک شروع کرده‌ام دوره فوق‌دیپلم و لیسانس در تبریز خواندم فوق‌لیسانس و دکترا بورسیه از کشور ترکیه گرفته و در دانشگاه «یدی تپه» خوانده‌ام.

این هنرمند در مورد تعداد نمایشگاهای اجرایش افزود: هفت تا نمایشگاه انفرادی داشتم و تعداد بی‌شماری گروهی برپا کرده‌ام.