فروش آثار هنری زمینه خلق آثار خوب توسط هنرمندان را فراهم می‌کند

یک هنرمند عکاس گفت: فروش آثار هنری در معیشت هنرمندان و خلق آثار خوب دیگر توسط آنان تاثیر می‌گذارد؛ تمامی جشنواره‌ها، اکسپوهای هنری و یا هر رویداد دیگری که منجر به فروش آثار شود نیز برای هنرمندان مطلوب خواهد بود.

مریم زندی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این‌که برخی هنرمندان با روابط کاری خوب با دیگران برای فروش آثار خود نیازی به اکسپو و جشنواره ندارند، اظهار کرد: اما اکسپوی هنری برای آن دسته از هنرمندانی که روابط کاری آنچنانی با دیگران ندارند، فرصت مناسبی را برای دیده شدن فراهم می‌کند تا شاید از این طریق بتواند آثار خود را به فروش برساند.

وی اکسپوی هنری تبریز را راهی برای خروج از حالت مرکز گرایی هنری عنوان کرد و افزود: برگزاری اکسپوهای هنری با اعتبار در شهرهایی به جز تهران باعث رواج هنر و نگاه به آثار و فروش در سایر نقاط کشور نیز شود.

زندی که برای اولین بار در چهارمین دوره اکسپوی هنری تبریز شرکت خواهد کرد، گفت: تبریز شهر بسیار بزرگی است که افراد متمکن هنرمند و هنردوست بسیاری را در خود جای داده است؛ کسانی که امکان رفتن به نمایشگاه و تماشای آثار هنری و حتی امکان خرید این آثار را دارند.

وی افزود: یکی از مواردی که به اکسپوی هنری اعتبار می‌بخشد، تداوم برگزاری آن است که با روند رو به جلوی خود به عنوان یک اکسپوی هنری مستقر در تبریز شناخته شود؛ برای این دوره اکسپوی هنری، برنامه ریزی‌های بسیاری انجام گرفته است و امیدوارم تا این تلاش‌ها نتیجه مطلوبی داشته و شاهد برگزاری اکسپویی بهتر باشیم.

وی با بیان این‌که عکاسان تبریزی، هنرمندان فعالی هستند، افزود: اکسپوی هنری در تبریز می‌تواند تاثیر مطلوبی در فروش آثار هنری هنرمندان تبریز بگذارد زیرا در این منطقه و محیط نسبت به هنرمندان سایر شهرها شناخته شده‌تر هستند.

وی به مدت 40 سال در حوزه عکاسی فعالیت داشته و بیشتر به کار پرتره شناخته می‌شود؛ همچنین در سال‌های اخیر دو جلد کتاب عکاسی با نام‌های انقلاب 57 و حکومت 58 چاپ کرده است.