دوره های آموزشی

 

      دوره آموزشی «شناخت ساختار بازار هنر»

در دنیای هنر معاصر، با گسترش نهادهای هنری و پیچیده‌تر شدن فرآیندهای مبادلات آثار، فاصله میان آفرینش یک اثر هنری تا مطرح‌شدن و تثبیت آن در صحنه هنر بسیار طولانی و گاه دشوار شده است. تعداد زیاد دانش ­آموختگان و هنرمندان جوان و شمار روزافزون  رویدادها در گالری‌ها و دیگر فضاهای هنری در این دوران، فرصت دیده شدن اثر هنری و پذیرش عمومی آن را دشوار و شرایط انتخاب درست را برای هنرمندان و سایر فعالان دنیای هنر پیچیده کرده است. از سوی دیگر با اهمیت یافتن نقش مخاطب در هنر معاصر، روند معرفی و ارائه اثر هنری اهمیتی بسیار تعیین‌کننده پیدا کرده تا جایی که گفته می‌شود اثر هنری دو بار متولد می‌شود؛ یک‌بار توسط هنرمند و بار دیگر توسط نهادهای هنری؛ بنابراین علاوه بر ارتقاء کیفیت آفرینش هنری، آشنایی با فرآیند معرفی و نمایش آثار، به ضرورتی انکارناپذیر برای هنرمندان نوظهور تبدیل شده است. این فرایند حالا خود به یک مبحث علمی تبدیل شده و متخصصین مختلفی همانند منتقد، کیوریتور، گالری‌دار، دیلر و مجموعه‌دار را شامل می‌شود.

مباحث دوره:

تعرف هنرمند حرفه­ ای، نقش دروازه­ بانی هنری، اهمیت استیتمنت، تبیین ساختار بازار هنر، جایگاه کیوریتور، نقش گالری، کارگزار و مدیر هنری، اهمیت نقد و رسانه، تاثیر رویدادها (مانند بینال) و نهادهای هنری (مانند موزه) و حراجی­ های هنری و اهمیت سرمایه­ گذاران هنر و … از جمله موضوعاتی هستند که در این کارگاه مورد بررسی قرار خواهند گرفت.

این دوره ها برای اولین بار در تبریز برگزار می شود.

دوره به صورت سمینار برگزار خواهد شد.

مدرسان: دکتر سجاد باغبان ماهر( عضو هیات علمی دانشگاه هنر اصفهان و مدیر گالری ساربان تهران) و  دکتر فواد نجم الدین( عضو هیات علمی دانشگاه علم و فرهنگ و پژوهشگر هنر)

محل تشکیل دوره ها: مجموعه لاله پارک تبریز/ سالن همایش

زمان برگزاری: جمعه ۱۱ و شنبه ۱۲ تیر (روزهای برگزاری دوره، همزمان با ایام اکسپو هنری تبریز خواهد بود)

ساعت: جلسه قبل از ظهر: ساعت ۱۰ / جلسه بعد از ظهر: ساعت ۱۶ – چهار جلسه

جلسات باحفظ کلیه دستورالعمل های بهداشتی و بصورت حضوری برگزار خواهد شد.

این برنامه با همکاری و مساعدت مجموعه لاله پارک و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان آذربایجان شرقی برگزار می شود. 

برای شرکت کنندگان گواهی نامه معتبر پایان دوره از طرف اکسپو هنری تبریز اعطا خواهد شد.

نکته مهم: نظر به اینکه فعالیت برنامه های فرهنگی، هنری و آموزشی در شرایط کرونایی مقدور نمی باشد. لذا چنانچه تداوم این وضعیت باعث تاخیر در برگزاری پنجمین دوره اکسپو هنری تبریز شود، اجرای این دوره ها نیز به تاخیر خواهد افتاد. پس لازم به یادآوری مجدد می باشد که این جلسات همزمان با پنجمین دوره اکسپو هنری تبریز برگزار خواهد شد.

اگر چنانچه متقاضی، با پرداخت شهریه ثبت نام خود را تکمیل نماید لیکن به هر دلیل در جلسات دوره ها شرکت ننماید گواهینامه پایان دوره به نامبرده صادر نخواهد شد و شهریه نیز مسترد نمی شود. 

با توجه به محدودیت فضا و مراعات دستورالعمل های بهداشتی، اولویت با کسانی خواهد بود که زودتر ثبت نام نمایند.

لطفا پس از ثبت نام و واریز شهریه، شماره رسید پرداخت که توسط سامانه صادر خواهد شد را حتما یادداشت نمائید.

هزینه ثبت نام: ۲۰۰ هزار تومان

درصورت نیاز و جهت کسب اطلاعات بیشتر با شماره های – تماس حاصل نمائید.


مهلت ثبت نام پایان یافته است