مقررات

موسسه فرهنگی هنری شمس تبریزی با هدف حمایت از هنرمندان و بسترسازی برای رونق اقتصاد هنر و بهبود فضای کسب و کار و فعالیت حرفه‌ای و فراهم نمودن شرایط بهینه جهت فروش آثار به مجموعه‌داران و علاقه‌مندان آثار هنری در نظر دارد هفتمین دوره اکسپو هنری تبریز را در آبان ۱۴۰۳ در هتل لاله پارک تبریز برگزار نماید.                                        

مقررات دوره هفتم

۱-کارگزاران اکسپو هنری تبریز صرفا مجاز به شرکت هنرمندان در نمایشگاه می باشند لذا هنرمندان جهت ثبت نام و شرکت در برنامه به کارگزاران اکسپو مراجعه نمایند. لیست کارگزاران در سایت اکسپو تبریز قسمت مقررات/کارگزاران معرفی شده است.                  

۲-رشته های حاضر در اکسپو شامل: نقاشی، مجسمه، خط نقاشی، عکس و نگارگری می‌باشد.تکنیک، موضوع و شیوه ارائه اثر آزاد می‌باشد.                                               

۳-قیمت خالص آثار ابتدا توسط کارگزار‌ پیشنهاد می گردد و پس از بررسی و تائید، قیمت نهایی(اتیکت) توسط اکسپو تعیین می شود. قیمت خالص قیمتی است که در صورت فروش اثر به دست کارگزار می رسد.   

۴-از هر هنرمند یک اثر پذیرفته می شود مگر بصورت استثنایی و با تشخیص هیات ارزیابی، دو اثر پذیرفته خواهد شد. اولویت پذیرش اثر در اکسپو تبریز، آثار در ابعاد بزرگ می باشد.

۵-آثار باید اصل بوده و برگرفته از ذهن و خلاقیت خود هنرمند باشد لذا آثارکپی پذیرفته نخواهد شد. تشخیص آثار کپی از غیرکپی و تایید اصالت اثر برعهده هیات ارزیابی اکسپومی باشد.   

   ۶- توصیه می شود هنرمندان مجسمه ساز، اثر خود را بهمراه پایه مرتبط ارائه نمایند در غیر اینصورت اکسپو از پایه های موجود استفاده خواهد کرد که ممکن است تناسبی با حجم ارائه شده نداشته باشد. ضمناآثار حجمی باید با بسته‌بندی مناسب تحویل گردد.                      

۷-آثار هنری باید ارائه مناسبی داشته باشند. چهارچوب، قاب، پاسپارتو و هر شیوه عرضه و نمایش، جزئی از اثر به شمار می‌رود. آثاری که از این لحاظ مناسب نباشند، پذیرفته نخواهند شد.

۸-اکسپو حق استفاده از تصویر آثار برای چاپ در کاتالوگ، تیزر، سایت و سایر اقلام تبلیغاتی را برای خود محفوظ می‌دارد.                                                                           

۹-امضاء هنرمند و درج تاریخ تولید بر روی اثر الزامی است. در آثار عکاسی امضا و تاریخ در پشت اثر درج گردد.                                                                                  

۱۰-کارگزاران درصورت تمایل می توانند یک نفر را بعنوان کیوریتور به اکسپو معرفی نماید تا در ایام  نمایشگاه مسئولیت معرفی هنرمندان و آثار خود را عهده دار گردد.                      

۱۱- نظر به اینکه آثار توسط هیات ارزیابی اکسپو مورد بررسی قرار خواهند گرفت لذا آثاری که از نظر هنری، محتوایی و نحوه ارائه در سطح قابل قبولی نباشند و یا شانس فروش نداشته باشد از نمایشگاه حذف می گردند.                                                                                              

۱۲- هنرمندان رشته عکاسی وآثار حجمی دارای قالب و آثار چاپی باید تعداد نسخه(ادیشن) خود را اعلام نمایند.

۱۳-اکسپو مجاز است در صورت درخواست مشتری برای تخفیف، حداکثر ۱۰درصد در قیمت اتیکت تخفیف اعمال نمایید. برای بیش از ۱۰درصد رضایت طرفین (اکسپو و کارگزار) الزامی است. این تخفیف به تناسب مابین اکسپو و کارگزار تقسیم می شود.                               

۱۴-آثار منتخب تا زمان نمایشگاه در اختیار کارگزاران خواهد بود و حداکثر یک هفته مانده به زمان برنامه به محل نمایشگاه(هتل) تحویل داده می شود و پس از اتمام برنامه حداکثر یک روز پس از پایان نمایشگاه، کارگزاران آثار به فروش نرفته خود را از محل هتل تحویل می گیرند.                                                                                                       

۱۵-کارگزاران لازم است فایل باکیفیت تصاویر آثار خود را جهت درج در کاتالوگ در اختیار اکسپو قرار دهند.                                                                                            

۱۶- کارگزاران لازم است کلیه اطلاعات مربوط به اثر و هنرمند را جهت درج در کاتالوگ نمایشگاه بصورت دقیق و کامل در سامانه اکسپو ثبت نماید و درصورت نیاز پرینت بگیرند.                     

 

 هنرمندان گرامی جهت ثبت نام در نمایشگاه به صفحه اصلی سایت قسمت مقررات بخش کارگزاران مراجعه نمایند و از طریق هرکدام از کارگزارانی که تمایل به همکاری  داشته باشند می توانند متقاضی شرکت در اکسپو باشند  و یا به شماره واتس آپ ۰۹۹۴۵۴۳۷۵۸۲ پیام بگذارند.